ВІК ТА ВАШ ЗІР

ДІЗНАЙТЕСЯ, ЯК ВІК ВПЛИВАЄ НА ВАШ ЗІР

Якщо звернути увагу на те, що ми сприймаємо 80 відсотків інформації щодня через наш зір, і що кожна друга людина страждає від проблем зору, то стає зрозумілим, що догляд за нашими очима має бути в пріорітеті.

Очі - є вікном у світ. Ми схильні до деяких загальних проблем зору при народженні та в дитинстві, але, дорослішання та старіння неминуче призведуть до інших проблем.

Проблеми зору виникають через спадкові та екологічні фактори, такі як вплив ультрафіолетових променів, які можуть пошкодити очі. Є способи виправити ці проблеми на різних стадіях життя, включаючи носіння рецептурних окулярів або вживання попереджувальних заходів.

Проблеми зору змінюються, коли ми старіємо, ось деякі загальні питання, з якими ми зіштовхуємося в різному віці.

ПРОБЛЕМИ У ДІТЯЧОМУ ВІЦІ (0-12 РОКІВ)

Зір дитини швидко розвивається після народження, це займає всього три дні, перш ніж новонароджений зможе зосередитись. Через шість тижнів бачення дитини буде розмитим, але з'являється вміння розпізнавати своїх батьків. Недоношеним дітям може знадобитися трохи більше часу на розвиток зору, але вони швидко наверстають упущене, не потрібно турбуватися.
 

  • Vision problems in children

Як і інші регулярні огляди лікаря, фахівці рекомендують дітям пройти обстеження зору через шість місяців після народження. Ця перевірка дає змогу оцінити, чи можуть вони слідкувати поглядом за об'єктами, і чи вони не прищурюються. Якщо лікар щось підозрює під час обстеження, він направить Вашу дитину до дитячого офтальмолога.

Батькам рекомендується бути пильними, забезпечуючи захист своєї дитини від ультрафіолетових променів протягом дитинства. Якщо Ваша дитина не цікавиться новими об'єктами, такими як, нова іграшка, це може свідчити про те, що немовля не бачить деталей. Якщо Ви підозрюєте, що це так, відведіть її до лікаря.

ТИПОВІ ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ДІТЕЙ

Гіперметропія

Що це? Також відома як далекозорість, коли об'єкти здаються розмитими на близькій відстані. Цей стан часто зустрічається у дітей та стає помітним у віці від 5 до 10 років.

Лікування: Вона зазвичай корегується рецептурними окулярами або контактними лінзами, якщо ця хвороба прогресує.

Міопія

Що це? Ще одне захворювання у дітей - короткозорість починає прогресувати з 5 до 10 років, коли об'єкти на далекій відстані виглядають розмитими.

Лікування: Вона корегується за допомогою рецептурних окулярів або контактних лінз.

Кон'юнктивіт

Що це? Кон'юнктивіт - це запалення кон'юнктиви, що призводить до почервоніння очей, що викликає подразнення.

Лікування: Використовуйте медикаментозне лікування, яке прописав лікар.

ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ДІТЕЙ

Косоокість

Що це? Косоокість - це розлад зору, при якому очі дивляться в різні напрямки.

Лікування: рецептурні окуляри, очні пластирі, очні краплі або хірургічне втручання.

Амбліопія

Симптоми: Поганий зір одного чи двох очей. Також відома під назвою "ліниве око”.

Лікування: Рецептурні окуляри, очні краплі, тимчасове закривання ока, яке краще бачить для зміцнення слабкого ока. Якщо не лікувати негайно, розвиток очей може сповільнитися або зупинитися взагалі.
 

  • Vision problems in teenagers and youg adults

ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ПІДЛІТНИКІВ ТА МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ (від 13 до 39 років)

Дитячий зір починає стабілізуватися під час підліткового віку. Тим не менш, будьте обережні, оскільки міопія може погіршитися під час статевого дозрівання. Якщо відбувається зміни в зорі дитини, рекомендується провести повний огляд. Якщо професіонал діагностує яку-небудь хворобу - наприклад, короткозорість, він призначить рецептурні окуляри - після цього слід організувати регулярні огляди зору.

Підлітки повинні бути уважними протягом цього періоду, робити регулярні перерви під час перегляду комп'ютера та телевізора, а також уникати шкідливих ультрафіолетових променів, використовуючи захисні окуляри, коли це необхідно.


Коли ми стаємо старшими, наша діяльність змінюється, але ми все ще можемо страждати від подібних проблем зору, тільки з іншої причини. Робота перед екраном комп'ютера цілий день або робота на відкритому повітрі може також негативно вплинути на наш зір.

Коли ми стаємо старшими, наша діяльність змінюється, але ми все ще можемо страждати від подібних проблем зору, тільки з іншої причини. Робота перед екраном комп'ютера цілий день або робота на відкритому повітрі може також негативно вплинути на наш зір.

ТИПОВІ ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ПІДЛІТКІВ ТА МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ

Астигматизм

Симптоми: Астигматизм викликає погіршення зору.

Лікування: Лікування не потрібно, якщо не має скарг. Окуляри або контактні лінзи є кращими варіантами корекції, щоб не вдаватися до хірургії.

Комп'ютерний Синдром

Симптоми: Комп'ютерний Синдром викликає втому та напругу в очах через надмірний перегляд цифрових екранів.

Лікування: Окуляри зі спеціальними лінзами, які блокують шкідливе синє світло.

Вплив ультрафіолетового світла

Симптоми: Підлітки та дорослі можуть піддаватися впливу шкідливих ультрафіолетових променів, які можуть пошкодити очі та викликають дискомфорт, такий як напруження очей або розмитий зір.

Лікування: Прозорі чи фотохромні лінзи, які захищають від УФ випромінювання, а також сонцезахисні окуляри.
 

  • Vision problems in adults

ПРОБЛЕМИ ЗОРУ В ДОРОСЛИХ (У ВІЦІ 40-59 РОКІВ)

Немає двох людей, які б мали однаковий зір, тому рекомендується, щоб усі дорослі проходили регулярно обстеження очей після 40 років для виявлення пресбіопії. Рекомендується, щоб консультації проводилися регулярно протягом життя, особливо перед тим, як брати участь у певних видах спорту.

ТИПОВІ ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ДОРОСЛИХ

Пресбіопія

Симптоми: Проблеми з фокусуванням на об'єктах, що знаходяться на близькій відстані, внаслідок зменшення еластичності кришталика.

Лікування: Прогресивні лінзи, також відомі як мультифокальні, є найкращим рішенням.

ЛЮДИ, СТАРШІ 50 РОКІВ

Пресбіопія сповільнюється в літньому віці. Проте на цій стадії життя спостерігаються такі захворювання, як катаракта, що може призвести до повної втрати зору. З віком очі більш втомлюються, сприйняття кольору та периферійний зір погіршуються.

ПРОБЛЕМИ ЗОРУ У ЛЮДЕЙ СТАРШЕ 50 РОКІВ

Катаракта

Симптоми: Помутніння кришталика, призводить до зниження зору в одному або обох очах.

Лікування: Використовуйте сонцезахисні окуляри під час перебування на сонці, як Ви користуєтесь сонцезахисним кремом. Операція з видалення катаракти замінює помутнілий кришталик на прозору лінзу.
 

  • Vision problems in seniors

Вікова макулярна дегенерація або ВМД

Симптоми: ВМД викликає розмитість зору та чутливість до світла.

Лікування: Не існує лікування ВМД, але дотримання дієти та вправи для очей уповільнять розвиток захворювання. Окуляри з УФ-захистом захистять Ваші очі.

Глаукома

Що це? Глаукома зачасту є спадковим захворюванням, що викликає підвищення тиску в очах та може призвести до сліпоти.

Лікування: Після операції часто пострібні окуляри для отримання чіткого зору.

ЧИ ВПЛИВАЄ ВАШ ВІК НА ЗІР?

Відвідайте найближчого офтальмолога для повного огляду вже сьогодні

ВІДПОВІДНІ СТАТТІ

ЧОГО ОЧІКУВАТИ ПІДЧАС ДІАГНОСТИКА?

Що саме перевіряється? Які запитання Ви повинні задати і якою інформацією Ви повинні поділитися з Вашим спеціалістом?

Прочитайте більше

ПОРАДИ ДЛЯ ПОКУПКИ ІДЕАЛЬНИХ ОКУЛЯРІВ

Знайдіть ідеальні окуляри, вибравши потрібну оправу та лінзи, які відповідають усім Вашим потребам та стилю Вашого життя.

Дізнайтеся більше

ХВИЛЮЄТЕСЬ ЩОДО ПРОБЛЕМ ІЗ ЗОРОМ?

Дізнайтесь про всі стани, симптоми і захворювання очей, які можуть вплинути на Ваш зір. Дізнайтесь як запобігти, або як лікувати їх, щоб зберегти Ваші очі здоровими.

Прочитайте більше