ОБСТЕЖЕННЯ ОЧЕЙ: ЯК САМЕ ПРОХОДИТЬ ДІАГНОСТИКА ОЧЕЙ

ЧОМУ ВАЖЛИВО ПРОХОДИТИ ОБСТЕЖЕННЯ ЗОРУ?

Незалежно від фізичного стану або віку, важливо проходити щорічне обстеження очей, яке допоможе виявити будь-яку проблему до того, як вона почне прогресувати. Це дасть Вам найкращий шанс виправити або запобігти погіршенню стану.

Офтальмолог перевірить Ваш зір, щоб визначити необхідну силу для окулярів, а також перевірить на наявність поширених захворювань очей, оцінить, як Ваші очі працюють.
 

 • Vision text versus eye exam

РІЗНИЦЯ МІЖ ОГЛЯДОМ ОЧЕЙ ТА ОБСТЕЖЕННЯМ ОЧЕЙ

Багато людей роблять помилкове припущення, що огляд очей є насправді всебічним обстеженням, хоча це не так.

Огляд очей складається з тестів, які допоможуть визначити, чи є у Вас будь-які проблеми із зором, але вони не виявляють захворювання очей чи основні причини виникнення. Проте огляд очей допомагає з'ясувати, чи потрібно проходити комплексне обстеження зору.

З іншого боку, комплексне обстеження очей проводиться офтальмологом та передбачає ретельне вивчення всіх аспектів Вашого зору. Після цього лікар порекомендує Вам план лікування. Сюди входять лінзи, що застосовуються за призначенням, вправи для очей, очні краплі, мазь, та можлива операція, якщо проблема є серйозною.

 • Vision test


ЯК САМЕ БУДЕ ПРОХОДИТИ ДІАГНОСТИКА ОЧЕЙ?

Огляд очей є відносно коротким дослідженням порівняно з повноцінним обстеженням зору. Він часто є попереднім оглядом для визначення наявності проблеми, але не виявляє, у чому вона полягає.

Тим не менш, огляд очей проводиться відносно легко, і Вам не потрібна присутність офтальмолога, оскільки оптометрист зможе провести огляд.

Огляд очей зазвичай являє собою набір простих тестів для оцінки зору, таких як:

 • Тестування за допомогою таблиці "Головіна-Сівцева" або "Snellen" (таблиці Снеллена)
 • Тестування реакції Вашого ока на світло та координацію з використанням звичайного ліхтарика для перевірки реакції зіниці
 • Деякі обстеження також перевіряють на дальтонізм, використовуючи кольорові діаграми, такі як тест Рабкіна


Хоча ці тести є простими, важливо надати якомога більше інформації. Буде корисним повідомити про будь-які порушення зору, травми очей або спадкові захворювання зору офтальмологу. Тоді він зможе шукати ознаки можливих станів та рекомендувати правильний порядок лікування. Зазвичай це комплексне обстеження очей.

ЧОГО ЧЕКАТИ ПІД ЧАС ОБСТЕЖЕННЯ ЗОРУ?

Обстеження зору може трохи відрізнятися залежно від віку або конкретних потреб, але найчастіше включає такі тести:

 • Гострота зору: це тест для вимірювання різкості Вашого зору.
 • Дальтонізм: огляд очей для перевірки Вашого кольорового зору, щоб виключити колірну сліпоту.
 • Тест закритого ока: Це найпростіший та найлегший спосіб перевірити на косоокість.
 • Моторика очей або рухи очей: Цей тест визначає, наскільки добре очі можуть слідувати за рухомими об'єктами та фокусуватись. Проблеми з рухливістю очей можуть призводити до напруги в очах та труднощів при читанні.
 • Глаукома: Більшість тестів на глаукому включає перевірку внутрішньоочного тиску. Більшість обстежень зору у певній мірі виявляють глаукому.
 • Перевірка зі щілинною лампою: це тест, який Ваш офтальмолог використовує для вивчення структури ока під великим збільшенням. Це допомагає виявити широкий спектр станів очей та захворювань, включаючи катаракту, макулярну дегенерацію, виразку на рогівці та діабетичну ретинопатію.

Комплексне обстеження включає ще багато інших тестів, але ці є найбільш поширеними та охоплюють широкий спектр потенційних очних станів.

Ви можете пройти обстеження зору в офтальмологічній клініці або в клініці, яка спеціалізується на лікуванні зору. Більшість оптик або невеликі клініки можуть не мати в наявності обладнання або експертів для проведення комплексного обстеження зору. Важливо спочатку домовитися про зустріч, щоб переконатися, що вони можуть задовольнити Ваші потреби.

Під час обстеження зору можна очікувати, що офтальмолог попросить повну історію обстежень, щоб зрозуміти, які захворювання потрібно шукати. Його питання можуть стосуватися генетичної схильності, проблем із здоров'ям в минулому або зараз, медичних препаратів, які Ви приймаєте, травм та інших факторів. Важливо, щоб Ваші відповіді були розгорнутими та детальними, тоді тест буде ефективним.
 

 • Eye exam for children

ОБСТЕЖЕННЯ ЗОРУ ТА ВІК

Коли людина молода, вона не вважає за необхіднісь щорічно перевіряти зір. Однак, це не повинно бути так, оскільки проблеми з очима можуть виникнути в будь-якому віці.

Діти повинні регулярно проходити огляд очей та обстеження, оскільки порушення зору може сильно вплинути на здатність дитини вчитися та розвиватися. Діти сьогодні починають використовувати цифрові пристрої ще до того, як вони вчяться ходити. Тривале використання цих екранів може викликати напруження очей або втому, що може вплинути на зір Вашої дитини.

Існує тісний зв'язок між використанням цифрових пристроїв та зростанням короткозорості серед дітей. Обстеження зору серед дітей важливе для виявлення та лікування проблем із зором на початковій стадії. Незважаючи на те, що тести допомагають виявити у дітей короткозорість, але їх не достатньо для виявлення всіх станів та захворювань, які можуть вплинути на навчання вашої дитини.

Коли Ви стаєте старшими, регулярні обстеження зору мають важливе значення, оскільки дорослі схильні до захворювань, які можуть спричинити сліпоту або інші серйозні проблеми, пов'язані з очима. Обстеження зору можуть легко виявити поширені причини сліпоти, такі як глаукома, діабетична ретинопатія та макулярна дегенерація. Ризик виникнення цих станів значно зростає з віком. Часто можна запобігти втраті зору або зменшити її за умови раннього виявлення при регулярних обстеженнях очей.

Поговоріть з офтальмологом, щоб дізнатися, як можна організувати регулярні обстеження очей.

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ОБСТЕЖЕННЯ ОЧЕЙ?

Знайдіть найближчого спеціаліста

ВІДПОВІДНІ СТАТТІ

НЕ ЗНАЄТЕ, ЯК РОЗШИФРУВАТИ СВІЙ РЕЦЕПТ?

Легко заплутатися в цифрах та скороченнях. Дізнайтеся, як зрозуміти рецепт.

Прочитайте більше

ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО ВІК ВПЛИВАЄ НА ВАШ ЗІР?

В залежності від Вашого віку можуть бути різні симптоми, стадії і захворювання очей.

Дізнайтеся більше

ХВИЛЮЄТЕСЬ ЩОДО ПРОБЛЕМ ІЗ ЗОРОМ?

Дізнайтесь про всі стани, симптоми і захворювання очей, які можуть вплинути на Ваш зір. Дізнайтесь як запобігти, або як лікувати їх, щоб зберегти Ваші очі здоровими.

Прочитайте більше

РЕКОМЕНДОВАНО ДЛЯ ВАС