Розмитий (затуманений) зір: симптоми, причини та лікування

ЩО ТАКЕ РОЗМИТИЙ ЗІР?

Речі виглядають нечіткими або несфокусованими? Проблеми зору є поширеними та можуть зробити повсякденне життя справжньою боротьбою. Деякі люди помічають дану проблему, коли дивляться на об'єкти вдалені, такі як дорожні знаки або субтитри. Інші люди зіштовхуються з протилежною проблемою - їм важко читати на близькій відстані. Розмитий зір може іноді впливати тільки на одне око, а інколи на обидва, це може бути тимчасовим або тривалим відчуттям. Будь-яке розмиття може бути ознакою інших захворювань, тому завжди краще, про всяк випадок, пройти перевірку в офтальмолога чи оптометриста.

 • causes of blurred vision

ЩО Є ПРИЧИНОЮ ВИНИКНЕННЯ РОЗМИТОГО ЗОБРАЖЕННЯ?

Розмитий зір може бути викликаний багатьма різними захворюваннями або дефектами очей, від сторонніх тіл до інфекцій чи старіння. Проте, якщо Ви відчуваєте тяжкі симптоми, як труднощі з баченням, біль або повністю втрачаєте зір, то негайно зверніться до лікаря.

Найбільш поширеними причинами погіршення зору є рефракційні порушення - міопія, гіперметропія та пресбіопія.

 

МІОПІЯ, ГІПЕРМЕТРОПІЯ ТА ПРЕСБІОПІЯ

Міопія частіше називається короткозорістю. Люди з короткозорістю часто можуть бачити речі, близькі до них, в той час як інші об'єкти виявляються розмитими. Люди, що страждають від цього порушення можуть помітити, що їм складно читати написане на віддалених відстаннях чи екранах або чітко бачити знаки під час водіння. Це викликано дефектом очей, при якому світло фокусується перед сітківкою, тоді як зазвичай воно знаходиться на сітківці. Короткозорість діагностується офтальмологом під час обстеження зору, як правило призначаються окуляри або контактні лінзи.

Гіперметропія іноді називається далекозорістю. Це фактично протилежність короткозорості, тому люди з таким станом можуть бачити об'єкти, які знаходяться на відстані, але їм складно побачити близькі речі. Це відбувається тому, що світло, фокусується за сітківкою, а не на ній. Немовлята часто народжуються далекозорими, але стан змінюється, коли очі виростають. Обстеження зможе діагностувати цей стан.

Пресбіопія є частиною вікових змін організму. Вона стосується погіршення зору, що приходить з віком. Старіння впливає на м'язові волокна навколо очей та кришталик, що може призвести до труднощів зосередитися на близькій відстані. Це може вплинути на здатність читати дрібний шрифт, тому окуляри для читання можуть допомогти.

ІНШІ ПРИЧИНИ РОЗМИТОГО ЗОРУ

 • Інфекції очей - бактерії, грибки або віруси можуть викликати інфекції в різних частинах ока. Вони можуть викликати цілий ряд інших захворювань очей, таких як набряклість, сльозотеча та хворобливість, а також розмитість зору.
 • Синдром сухого ока - якщо кліпання очима допомагає, проблемою може бути сухе око. Іноді рогівка (прозора плівка на верхній частині очного яблука) не зволожена, наскільки це необхідно. Це викликано багатьма причинами, включаючи напруження очей, медикаментозне лікування або стан здоров'я. Очні краплі можуть допомогти в деяких випадках.
 • Мігрені можуть негативно впливати на зір деяких людей.
 • Ерозія рогівки - тобто подряпини на рогівці.
 • Оптичний неврит - виникає, коли нервові волокна, які несуть інформацію до очей, мають запалення, часто пов'язані з розсіяним склерозом.
 • Пігментний ретиніт - набір рідкісних генетичних розладів, які можуть призвести до розпаду клітин сітківки (тонка частина тканини на задній поверхні ока). Це може викликати труднощі бачити вночі та втрату периферійного зору.
 • Катаракта - частіше у людей старше 40 років, кришталик стає мутним, що ускладнює чітке бачення.
 • Діабетична ретинопатія - діабетична хвороба очей, яка вражає сітківку, викликану високим рівнем цукру в крові.
 • Інсульт - однією з ознак початку інсульту можуть бути зміни в зорі. Іноді після інсульту люди відчувають погіршення зору, через пошкодження нервів, які несуть інформацію до очей.
   
 • Blurred vision to healthy vision

ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗІР ЗДОРОВИМ?

 • Проводьте регулярні обстеження зору
 • Відмовтеся від куріння
 • Мийте руки при роботі з контактними лінзами
 • Використовуйте захисні окуляри, коли це необхідно - наприклад, при майструванні та рукоділлі, при роботі з хімікатами або заняттях спортом
 • Носіть сонцезахисні окуляри, коли знаходитесь на сонці
 • Вітамін С і Е, цинк та омега-3 жирні кислоти, корисні для здоров'я очей. Вони містяться в таких продуктах, як устриці, свинина, риба, листові овочі, такі як капуста, а також в апельсиновому соці, бобах, горіхах та яйцях.
 • Уникайте тривалих періодів роботи за комп'ютером та використання цифрових екранів. Переконайтеся, що Ви маєте добре облаштоване робоче місце та робити регулярні перерви, відходячи від столу. Відводьте погляд від екрана кожні 20 хвилин, переведіть погляд у вікно або вдаль на 20 секунд.

Догляд за очима є важливою частиною здоров'я, незалежно від того, чи Ви відчуваєте погіршення зору чи ні. Це так само важливо, як пройти будь-який інший медичний огляд або звернутися до стоматолога. Відвідайте місцевого спеціаліста вже сьогодні.

СТРАЖДАЄТЕ ВІД РОЗМИТОГО ЗОРУ?

Проконсультуйтеся зі спеціалістом вже сьогодні, щоб дізнатися, чи потрібні Вам нові окуляри

ВІДПОВІДНІ СТАТТІ

ХВИЛЮЄТЕСЬ ЩОДО ПРОБЛЕМ ІЗ ЗОРОМ?

Дізнайтесь про всі стани, симптоми і захворювання очей, які можуть вплинути на Ваш зір. Дізнайтесь як запобігти, або як лікувати їх, щоб зберегти Ваші очі здоровими.

Прочитайте більше

ЧИ ЗНАЛИ ВИ, ЩО ВІК ВПЛИВАЄ НА ВАШ ЗІР?

В залежності від Вашого віку можуть бути різні симптоми, стадії і захворювання очей.

Дізнайтеся більше

ЧОГО ОЧІКУВАТИ ПІДЧАС ДІАГНОСТИКА?

Що саме перевіряється? Які запитання Ви повинні задати і якою інформацією Ви повинні поділитися з Вашим спеціалістом?

Прочитайте більше

РЕКОМЕНДОВАНО ДЛЯ ВАС